 
Panoramiczne 96 cali zastosowanie tak dużej przekątnej ekranu z wykorzystaniem formatu obrazu 16:9 pozwala komfortowo korzystać z tablicy interaktywnej nawet kilku osobom jednocześnie.
Technologia pozycjonowania podczerwieni zapewnia komfortową pracę zarówno pisakami jak i palcami, nie jest wymagane ładowanie akumulatorów pisaków dzięki temu możemy być pewni, że w każdym momencie tablica jest gotowa do pracy.
Funkcja rozpoznawania gestów pozwala nam używać funkcji dotykowych znanych z dzisiejszych smartfonów i tabletów w celu poprawy komfortu i szybkości pracy.
Powierzchnia umożliwiająca stosowanie pisaków suchościeralnych pozwala wykorzystywać tablice interaktywną jako standardową tablicę suchościeralną dzięki temu osoby które nie potrzebują funkcji cyfrowych mogą dalej korzystać z tablicy w sposób klasyczny.
Rozwiązanie Plug&Play – nie wymagane są żadne sterowniki aby rozpocząć pracę z urządzeniem lecz do pełnej funkcjonalności polecamy używać dołączonego oprogramowania IDTouch otrzymamy wówczas pełną obsługę wszystkich funkcji dostępnych w tablicy IDBoard.
Wysoka jakość wykonania charakteryzuje wszystkie produkty IDBoard, aluminiowa rama skrywa pod sobą wysokiej jakości podzespoły elektroniczne a konstrukcja plastra miodu pod ekranem zwiększa odporność tablicy na uszkodzenia mechaniczne co w przypadku szkół jest bardzo ważnym argumentem w wyborze tablicy.
Specyfikacja tablicy IDBoard 96:
| Powierzchnia | Matowa | 
| Technologia | Pozycjonowanie podczerwieni | 
| Dokładność pozycjonowania | <0.2 mm | 
| Rozdzielczość | 8192×8192 | 
| Szybkość kursora | 12 m/s | 
| Szybkość przesyłania | >125 pkt/s | 
| Rodzaj dotyku | Palcem, pisakiem, wskaźnikiem lub dowolnym przedmiotem | 
| Sposób montażu | Na ścianie, na stojaku | 
| Sposób zasilania | USB | 
| Certyfikaty | CE, ROHS, FCC | 
| Szybkość skanowania | Pierwszy punkt 25 ms, kolejne punkty 8ms | 
| Pobór mocy | <1W | 
| Punkty Dotykowe | 10 Punktów, 4 osoby jednocześnie | 
| Oprogramowanie | Intuicyjne, możliwość bezpłatnej aktualizacji | 
| Akcesoria | 1 wskaźnik, 4 pisaki, USB przewód, mocowanie do ściany, CD z oprogramowaniem i instrukcją | 
| Proporcje obrazu | 16:9 | 
| Obraz wyświetlany na tablicy | Panoramiczny | 








