Mobilna tablica interaktywna Mobi 501 lub 500

mobi_bok2Mobilna tablica Interwrite Mobi 501 z kolorowym wyświetlaczem LCD to urządzenie nowej generacji, które z powodzeniem zastępuje standardową tablicę interaktywną. Z tabletem Mobi 501 można prowadzić lekcję, czy prezentację z dowolnego miejsca sali. Nauczyciel lub prowadzący może również obejrzeć bezpośrednio na wyświetlaczu LCD wyniki testu lub głosowania przeprowadzonego przy użyciusystemu do testów tego samego producenta.

Bezprzewodowa komunikacja tabletów Mobi 501 z komputerem to połączenie w technologii radiowej RF 2,4GHz. Technologia ta pozwala na podłączenie do 30 tabletów do jednego komputera i pracę na 9 tabletach jednocześnie. Tworzy się w ten sposób pierwszy w swoim rodzaju system dla wielu użytkowników zaprojektowany w celu wspierania i motywowania uczniów do wspólnej nauki. Zarówno nauczyciel jak i uczniowie mogą równocześnie pracować na tym samym dokumencie. Idealnie sprawdza się to do aktywizowania zespołu, przeprowadzania symulacji, czy badań.

mobi_in_dockMobi 501 doskonale współpracuje z pilotami do testów. Dzięki temu zapewnia nauczycielowi całkowitą, ale dyskretną kontrolę uczniów. Na wyświetlaczu Mobi 501 prowadzący otrzymuje w czasie rzeczywistym odpowiedzi uczniów udzielone za pomocą pilotów do testów. Może w prosty sposób, natychmiast po przeprowadzeniu testu, zidentyfikować odpowiedzi poszczególnych uczniów i od razu omówić ich błędy.

Tablet Mobi 501 w połączeniu z najnowszą tablicą Interwrite DualBoard może spełniać jeszcze jedną ważną rolę na lekcji. W trybie Multiuser pozwala nauczycielowi mieć pełny nadzór nad uczniami, którzy zmagają się przy tablicy z zadaniami lub pracują nad wspólnym projektem. Tablet Interwrite Mobi 501 umożliwia zachowanie pełnej funkcjonalności tablicy z dowolnego miejsca sali, dzięki temu nauczyciel może nanosić zmiany lub dodawać nowe informację stojąc przy uczniu choćby na drugim końcu klasy. Pozwala to również na wykorzystanie funkcjonalności tablicy w klasach, w których nie ma tablicy interaktywnej, ale jest komputer, projektor i dowolny ekran.

Opcjonalnie tablety Mobi 501 można ładować z estetycznej i funkcjonalnej stacji dokującej (ładowarka umożliwia ładowanie 3 tabletów jednocześnie). Stacja dokująca może stać na biurku lub można ją powiesić na ścianie. Dla bezpiecznego ładowania i przechowywania tabletów na wiszącej stacji dokującej można w łatwy sposób zablokować tablety w ładowarce.

Zastosowanie tabletu Interwrite Mobi to m.in:

 • Nauczyciel bliżej ucznia – możliwość prowadzenia lekcji z dowolnego miejsca sali;
 • Pełne możliwości tablicy interaktywnej na dowolnym ekranie;
 • Aktywna praca uczniów w grupach – możliwość jednoczesnej pracy 9 tabletów (9 uczniów lub 9 grup);
 • Mobi 501 umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym odpowiedzi uczniów udzielone w ramach testów za pomocą pilotów do testów;
 • Stabilna i wygodna praca;
 • Bezprzewodowe połączenie radiowe RF 2,4Ghz z komputerem, zasięg do 15 metrów;
 • Praca na wszystkich platformach: Win XP, Vista, Win 8, Linux, Mac OS;
 • 8 godzin ciągłej pracy tabletu pomiędzy ładowaniami akumulatora
 • Aktywne i programowalne menu narzędziowe tabletu – Aktywne i programowalne menu narzędziowe tabletu;
 • Pisak tabletu w pełni zastępujący myszkę komputerową (lewy, prawy klawisz, podwójne kliknięcie, funkcja Drag&Drop itp);
 • Aktywne i programowalne menu narzędziowe tabletu