Tablica Interwrite Dualboard

pdfFolder produktu

Stojąc przy Interwrite DualBoard nauczyciel nie traci kontaktu z dziećmi, ponieważ kliknięciem pisaka może wybierać interesujące go strony, powiększać i pomniejszać je. Pisak elektroniczny jest jedną z wielu zalet prezentowanej tablicy. Są w nim ukryte prawy i lewy przycisk myszy, co pozwala na zaznaczenia elementów stojąc przy tablicy interaktywnej. Użycie pisaka gwarantuje także łatwe przestawianie obrazów na tablicy, aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu, proste kolorowanie, zmianę grubości i kolorów linii, czy strzałek. Cechuje go również precyzja i wygoda podczas zadań matematycznych, rysowania po śladzie, czy też innych wyznaczonych uczniowi zadań. Jest lekki, a jednocześnie bardzo trwały ( nawet wielokrotne wypadnięcie z ręki nie zaszkodzi jego działaniu). Pisak jest ergonomiczny, zaprojektowany specjalnie dla potrzeb edukacji. Na bazie galerii, zawierającej tysiące gotowych do wykorzystania elementów, nauczyciel może stworzyć własne pomysły. Zapisane materiały można ułożyć w odpowiadającej kolejności, tworząc nową prezentację lub ich cykl.

Tablica interaktywna Interwrite DualBoard, jest oczywiście jedynie pośrednikiem pomiędzy nauczycielem, a komputerem. Każdy pedagog wie, ile czasu zajmuje przygotowanie się do lekcji. Zawodowi nauczyciela często towarzyszy wypalenie i zmęczenie pracą, formy atrakcyjne dla dzieci, a nowe dla nauczycieli, powodują chęć do działania. Uwagę zwracają ogromne możliwości pracy z Interwrite DualBoard, z którą lekcja nigdy nie będzie nudna. Uwzględniają one także indywidualność każdego ucznia. Jako przykład podam ćwiczenie mające na celu znajdowanie różnic pomiędzy obrazkami. Uczeń poproszony do tablicy ma możliwość wyboru wykorzystywanego narzędzia. Jeden może zaznaczyć różnicę pisakiem, drugi cyferkami, które wstawia w znalezione miejsce, jeszcze inny kolorowymi stempelkami ( uśmiechnięte słoneczko, serduszko, chmurka itp.).

Interwrite DualBoard, daje możliwość jednoczesnej pracy na tablicy dwóch osób. Różnorodność opcji, umożliwia to na całej powierzchni lub podzielenie tablicy na dwie części, dzięki czemu można wykorzystać ją do organizowania w klasie konkursów. Pozwala też na jednoczesną pracę do 9 urządzeń jednocześnie na jednej stronie tablicy.
Pełna współpraca przy tablicy Interwrite mobilizuje do pracy i motywuje do rywalizacji. Najnowsze rozwiązanie bezprzewodowego połączenia tablicy z komputerem za pomocą odbiornika radiowego ułatwia swobodną pracę na tablicach Interwrite.
Podczas pracy na tablicy w trybie MultiUser działania dwóch uczniów przy tablicy cały czas może kontrolować i nadzorować nauczyciel. Może wykorzystać do tego bezprzewodowy tablet Interwrite Mobi lub po prostu komputer, który zwykle stoi na biurku. Każdy kto uczy szkoli lub prowadzi prezentacje wie jak ważne jest, aby słuchaczom przekazać treść w sposób zajmujący, ciekawy i skuteczny. W czasach gdy dzieci wcześniej potrafią obsługiwać komputer niż czytać i pisać, coraz trudniej jest zainteresować uczniów tematem lekcji. Tu z pomocą przychodzą nowe technologie. W większości szkół są już prawdziwe pracownie komputerowe i pojedyncze komputery w klasach, ale to nie wystarcza do przeprowadzenia interesującej lekcji. Nauczyciel musi dorównać uczniom świetnie orientującym w multimediach. Rozpoczynając pracę z tablicą interaktywną wraz z nimi odkrywa nowe możliwości edukacyjne.